Emanet Para

  Emanet Para birimimiz hükümlü/tutuklulara yakınları tarafından yatırılan paranın bilgisayar ortamında veritabanına yüklenip, kabulü, takibi, postaneden çekimi, yapılan harcamalarda ücretin düşümü konularında görev yapmaktadır. 

  Para yatırma esnasında dekont açıklama kısmına mutlaka hükümlü ve tutukluların (Adı Soyadını, TC kimlik numarası, Koğuşu ve adres olarak Giresun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu) diye belirterek para yatırma işlemi yapmanız gerekmektedir.

   

                                                                                                                                                                                                                                      .​​​​​​​

  Ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgın hastalığı nedeniyle kurumumuzdan para yatırma işlemleri geçici süreliğine durdurulmuştur. Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların yakınları tarafından PTT yoluyla havale olarak gelen paraları kurum mutemedi tarafından çekilerek, aynı gün emanet para hesaplarına geçmektedir. Ayrıca dünya genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden korona virüsü salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla, hükümlü ve tutuklu yakınlarının postanelere gitmeden banka hesabı üzerinden HAVALE/EFT yoluyla para aktarımı sağlanması için, hükümlü ve tutukluların aşağıda belirtmiş olduğumuz hesap numarasına internet bankacılığı kullanarak HAVALE/EFT işlemi yapabilirler. ATM lerden kartlı veya kartsız işlem menüsünü kullanarak şubelere gitmeden havale/eft işlemi yapabilirsiniz.

  Para yatırma esnasında dekont açıklama kısmına mutlaka hükümlü ve tutukluların (Adı Soyadını, TC kimlik numarası ve adres olarak Giresun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu) diye belirterek para yatırma işlemi yapmanız gerekmektedir.

  Aşağıdaki hesap numarasına yatırdığınız paralar aynı gün H/T'ların hesabına aktarılarak kullanımına açılacaktır. Yazımızı dikkatle okuyarak işlemlerinizi eksiksiz gerçekleştirmeniz önem arz etmektedir. Bilgilerin eksik girilmesi nedeniyle H/T'ların tespit edilememesi durumunda gönderilen miktardan havale/eft ücreti kesilerek para geri iade edilecektir.

  Bilgilerinize sunulur.


  Giresun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Hesap Bilgileri:

  Vakıfbankası Giresun Şubesi
  IBAN NO: TR550001500158007310200543


  HESAP ADI: GİRESUN E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

  Para yatırırkan (H/T ADI SOYADI ve TC KİMLİK NUMARASI) dekontta belirtilmelidir.

  Adres

  Teyyaredüzü Mah. Atatürk Bulvarı No:395 Merkez/ GİRESUN

  Telefon

  TEL : 0454 215 00 85 - 0506 600 61 28

  FAKS :0454 215 00 86

  E-Posta

  giresun.etcikisaretadalet.gov.tr