A- A+
  Kurumumuz

  Kurumumuz İdari yönden bağlı bulunduğu Giresun Adliyesine; 3 Km. mesafede,Giresun-Ordu Karayolu 4. Kilometrede, Karadeniz Sahil Yolu Üzerinde Kurulu bulunmaktadır.

  Avukat – Ziyaretçi – Personel ve Gelen Eşya Arama

        Kurumumuza personelimizin, tutuklu ve hükümlülerin eğitim, psikolojik, sosyal statülerinde olumlu değişikliklerde bulunmak amacıyla bakanlığımızın ilgili genelgeleri doğrultusunda Cumhuriyet Başsavcılığımız ve Kurumumuzun  iş birliği yaptığı kurum ve kuruluşlarda görevli öğretmenler, avukatlar, tutuklu ve hükümlü yakınları kuruma davet edilen konuklar ve tüm görevlilerin kuruma   giriş ve çıkışlarında aramalar güvenilir görevli personel tarafından, ilgili protokol ve genelgeler doğrultusunda titiz bir şekilde 24 saat aralıksız yapılarak kurumumuza kabulleri yapılmaktadır.
           Tutuklu yakınlarının ve beraberlerinde tutuklulara getirmiş oldukları kıyafet ve benzeri eşyaların kurumumuza girişlerinde, çıkışlarında, fiziki aramalar X Rey cihazı, duyarlı kapı, güvenlik turnikelerinden yararlanılmaktadır

  Fiziki Kontrol Bayan Kabini

            Tutukluyu ziyarete gelen tutuklu yakını bayanlar; bayan personelimiz tarafından fiziki kontrolü yapılmak üzere kontrol adasına davet edilir, fiziki aramadan geçirilerek kuruma kontrollü girişi sağlanır.

  Tutuklu Telefon Görüşme Yeri

            Kurumumuzda misafir ettiğimiz tutuklu ve hükümlülerin  tamamı bakanlığımızın ilgili genelgeleri gereği acil durumların haricinde haftada bir gün kurum idaresine sundukları yakınlarının telefonları ile kurumumuzda bulunan ve sadece tutuklu veya hükümlünün kullanımına izin verilen ankesörlü telefonlarla PTT’ den resmi olarak temin edilerek iç kantinden kendi hizmetlerine sunulan telefon kartları ile rahatça görüşebilmektedirler.

  Çamaşırhane

         Tutuklu veya hükümlünün kullandığı elbiseler  personel nezaretinde otomatik çamaşır makinelerimizle temizlenerek sahibine teslim edilmektedir.

  İç Kantin

          Kurum iç kantinimiz tutuklu ve hükümlü ile personele hitap etmektedir. Tutuklu veya hükümlü yaklaşık 451 çeşit muhtelif tüketim malzemeleri ile gıda ürünlerini günlük olarak görevli personel nezaretinde teslim almaktadır. Tutuklu veya hükümlü üzerinde para olmadığından ihtiyaçlarını sipariş istem fişlerine yazarak idareden istemektedir. İhtiyaçları emanet mutemetliğimiz tarafından kendisine ait açılan bankadaki hesaptan mahsup edilmektedir.

  Adres

  Teyyaredüzü Mah. Atatürk Bulvarı No:395 Merkez/ GİRESUN

  Telefon

  TEL : 0454 215 00 85 - 0506 600 61 28

  FAKS :0454 215 00 86

  E-Posta

  giresun.etcikisaretadalet.gov.tr